Sorteeri:
Tiim
/
Ülesanne
Ülesanne #4b: Reis kooli
Uurige kooli saabumise teekondi.
Saue Gümnaasium / Daniel
Väga lihtne lahendus, ent annab edukalt siiski kõik olulisema info edasi. Seega leidlik lahendus, mida võiks tekstiosaga edasi täiendada.
Pähklimäe Gümnaasium / StreamLining
Vladislav Podlegajev, Denis Poznyak 11.a
Пути в школу некоторых учеников гимназии.
Väga huvitav joonis, oletatavasti mõnes GIS rakenduses tehtud, nagu liikuvusuuringutes järjest rohkem
päriselt tehakse.
Oleks hea teada täpsemat infot, kuidas on teekonnad kaardistatud ja ka pärast kaardile lisatud ning
mismoodi lapsed liikusid.
Saue Gümnaasium / Maasikad
Kristin Emili
Eloura
Herzi
Emili kodu-kool 800m
Herzi kodu-kool 1,2km (=1200m)
Eloura kodu-kool 2,4km (=2400m)
Emili elab kõige lähemal ja
Eloura elab kõige kaugemal.
Keskmine: 800m+1200m+2400m=4400m
4400m:3=1467m
Kõik tulevad tavaliselt rattaga ja harva ka jala,nt halva ilma tõttu.
Tore, et olete nii aktiivsed liikujad ja hea, et olete ka eri osalejate kaugused üle mõõtnud. Huvitav oleks teada, kust teie jaoks läheb piir hea ja halva ilma vahel ja ka kas teie kooliteed osaliselt kattuvad või ei.
Pähklimäe Gümnaasium / Gelrina
Darina Šuparskaja, Angelina Varšavskaja, Maria Krenberg
igal päeval meil on vaja kooli minna ja meie jaoks see on terve reis. kas te mõtlesite sellest, et kui raske elada inimestele, kes elavad ja õpivad erinevates linnades? meie gruppi osaleja elab Narva- Jõesuus ja iga päev tuleb Narvasse, kooli. igal inimesel on oma tee mitte ainult koolis, vaid ka elus ja igaüks ise valib oma teed.
Hea kaart! Saan aru, et liigute enamasti autoga, vähemalt Narva-Jõesuust tulija? Võite mõelda lisaks ka näiteks kuidas teie teekonnad mõjutavad meeleolu koolis.
Saue Gümnaasium / LL
17.jaanuar- tee alla kilomeetri, vihmane ilm, asfald tee, vastu tuli 16 inimest.
Väga huvitav, et oled loendanud ka vastu tulevaid inimesi! Kas teed seda alati? Kui ei, siis kas seekordne kooli minek tundus ka kuidagi teistsugune (kiirem, aeglasem, huvitavam vms)?
Kommenteerivad: Merlin Rehema
Merlin Rehema on liikuvusspetsialist, kes teeb koostööd erinevate ruumilise planeerimise konsultatsiooniettevõtetega ning Tallinna Ülikooli kultuurigeograafia programmi doktorant, kes on spetsialiseerunud jalgsi liikumisele ning selle toetamisele planeerimismeetmetega. Teadlasena huvitab teda linnas jalgsi liikumise kui transpordiviisi analüüsimine, kuid linnaplaneerija ja aktivistina soovib ta lisaks panustada ka paremasse linnakeskkonda. Ta lahendab linnas kõndimise probleeme nii oma doktoritöös, kui ka oma päevatöös ja läbi mittetulundusühingu Eesti Jalakäijate Liit algatuste. Lisaks on ta Tallinna Ülikoolis õpetanud ka jalakäijasõbralike keskkondade planeerimist, organiseerinud 2016. aastal avalikku debatti Arvamusfestivalil ning jaganud meedias oma arvamusi ja teadmiseid linnatranspordi planeerimise osas .